משלוחים חינם

עצים מלאכותיים

תחום החניטה התפתח בתרבויות קדומות של המצרים הקדמונים ובני האינקה בפרו, מתוך אמונה כי יש לשמר את מתיהם באופן בו הגופות לא תרקבנה. מתוך יישום מוצלח של שימור תאי החי התפתחה תעשייה של שימור תאי הצומח.

עצים מלאכותיים – דומה אבל שונה

שימוש בצמחיה מלאכותית כגון: עצים מלאכותיים, צמחים מלאכותיים ופרחים מלאכותיים, הדומים במראם לפרחים וצמחים טבעיים, הפך בשנות השמונים של המאה העשרים לגל סוחף של אלטרנטיבה כלכלית, לעיצוב בצמחים ופרחים טבעיים. זאת לצד, תעשייה נוספת בדמות של פרחים וצמחים מלאכותיים, העשויים מחומרים סינטטיים אשר הציגו מבחר בלתי מוגבל בסוגים, גדלים ודגמים של צמחיה מלאכותית.

כיצד עץ מלאכותי נוצר?

טכנולוגיות החניטה הקדמוניות נשמרו בעיקרן עד היום הזה והן מושתתות על עקרונות דומים. ייבוש או ספיחת הנוזלים מן הצמח  למניעת ריקבון ועובש-המשמידים את תאי החי והצומח. העלאת הטמפרטורה תוך שימוש בתנורים או הספגת הצמח במלחי סודיום קרבונט, הסופחים את נוזליו, מכשירים את הצמח (המת) לעמידות כנגד בקטריות הגורמות לעובש וריקבון. למותר לציין כי חניטה של תאי צמח בדמות של עלים/פרחים משמרת אותם לפרקי זמן מוגבלים- שנים ספורות בתנאים רגילים, ולאורך שנים רבות בתנאי יובש קיצוני. לעומת שימור עלים/פרחים המוגבלים כאמור בזמן, שימור גזעי עצים הינו בלתי מוגבל בזמן ועמיד לעולם.

היתרון בעמידות הבלתי מוגבלת של עצים מלאכותיים וגזעים משומרים/חנוטים, פיתח תעשיה עולמית ענפה של ייצור עצים מלאכותיים, בעלי גזעים חנוטים עטויי עלווה של ענפים ועלים מלאכותיים (מחומרים סינטטיים).

חברת דקורם מובילה בארץ את תחום החניטה ושימור גזעי עצים המשלבים עלווה מלאכותית ומטמיעה ענף חדש בעולם הגינון –  גינון מלאכותי באמצעות עצים מלאכותיים וצמחים מלאכותיים. עצים מלאכותיים המיוצרים על ידנו, בעלי גזעים טבעיים חנוטים, מתנשאים לגובה עד 20 מ’. ניתן להתרשם ממבחר עצים מלאכותיים וחנוטים כאמור, בקטגוריות העצים הרגילים והמיוחדים המוצגים באתר האינטרנט של חברתנו.