משלוחים חינם

קירות ירוקים מצמחיה מלאכותית

הגינון האנכי, פרץ לתודעת הציבור, לפני כ-15 שנה באירופה ולפני כמה שנים, המהפכה של קירות ירוקים הגיעה בסערה גם לארצנו הקטנטונת. יש לציין כי שיטת הגינון האנכי, תורמת רבות לבעיית זיהום האוויר, להפחתה של אבק ופיח והקלה בעומס החום בימי הקיץ, כאשר החום הופך להיות בלתי נסבל. גם אלה שיש להם שטח גינה קטן, יוכלו להשתמש בגינון אנכי, באמצעות הקירות שתוחמים את גינתם. יש לציין כי כל היתרונות הללו, קיימים בקיר אנכי אחד שהוא בעצם הקיר הירוק, אם למטרה עיצובית, חיסכון בחלל, פתרון אקולוגי ועוד. רוב הקירות הירוקים, עשויים מבד גא וטכני הפרוש על הקיר או ממחזור של שבבי  או מטחי עץ.

היתרון בבד הגאו טכני, שהוא חוסם שורשים התנאים של קירות ירוקים, מתאימים לתנאי מזג האוויר בארץ ניתן למצוא, כי הרבה בתים, סובלים מחימום יתר בקיץ, במיוחד חדרים שהחלונות בהם, פונים לכוון מערב. אחה”צ, הקירות בחדרים אלה, מתחממים יתר על המידה ולכן, כדאי כי יהיו בקירות החיצוניים קיר ירוק שיצנן את החום באמצעות הצמחיה והלחות.

הגנה מקרני השמש קיר ירוק

כולנו בורחים מפני החום הלוהט של ימי הקיץ החמים, מי שאוהב פתרונות אקולוגיים, קירות ירוקים מהווים פתרון משמעותי. הצמחיה הנמצאת על הקירות, מספקת הגנה טבעית מקרני השמש ומשפרת באופן משמעותי את התנאים בחדרים, גם החיסכון באנרגיה, הופך להיות משמעותי, כאשר ישנו קירור טבעי, באמצעות הצמחייה הקיימת על הקיר. גם הגדלת שטחים ירוקים באזורים אורבניים, ,מתאפשרת ביתר קלות, באמצעות אותם הקירות שיש עליהם מטפסים שונים וצמחיה מרהיבה.

יתרונות הקיר הירוק – מערכת ההתקנה של קירות ירוקים היא פשוטה ומהירה, התחזוקה של הצמחים היא מינימלית, היות ומדובר בהשקיה אוטומטית, הקיר הוא גם מבודד אקוסטי מצוין, השמירה על טמפרטורה אחידה וסבירה באמצעות הקיר הירוק מתאפשרת בקלות. הצמחים מהווים בעצם בית גידול טבעי.

שחרור איטי של דשן בקירות הירוקים

ממש כמו בשאר הצמחים, יש לתת דשן לצמחייה שנמצאת על הקיר הירוק. ניתן למצוא שחרור איטי של הדשן באמצעות ההשקיה האוטומטית. ניתן לצפות מבנים רבי קומות וכל מבנה בכל גובה וכן, קירות פנימיים במבנים מסוימים, כגון חברות גדולת, בתי מלון וגני או אולמות אירועים.  התחזוקה היא נמוכה, אין צורך בהרבה גיזום והצמחייה אינה מתייבשת, מה שמקנה לנו קירות ירוקים במשך כל השנה. חשוב לפנות לחברות המתמחות בהקמת קירות אנכיים המכילים צמחיה שונה ומגוונת. החברות יגיעו אליכם ויוכלו להתאים את סוג הצמחייה שתתאים לתנאי  הצל והשמש הנמצאים בגינה או צמחים המיועדים ליותר צל, אם מדובר על קירות פנימיים בבית.

גם בגינות גג, ניתן למצוא הרבה קירות שיש בהם גינון אנכי, היות וגם המקום הוא אינו גדול וגם הגג עצמו אוגר הרבה שמשף, מה שמקל גם על עומס החום וגם הנוף, והעיצוב, יהיו מרהיבים יותר.