משלוחים חינם

קירות ירוקים טבעיים הידרופונים

כאשר מדברים על קיר ירוק, הכוונה היא לגינה אמיתית הגדלה על קירות. ניתן לגדל צמחייה מסוגים שונים ופרחים ושאר מיני שתילים. ישנה טעות בקרב רבים, שאר חשובים, כי ניתן לגדל על קירות ירוקים רק מטפסים למיניהם, התחושה של טבע וירוק מרענן, היא מנת חלקם של רבים, אשר מעוניינים להקים גינה אנכית על קירות המרפסת, הבית, מבנים או בחצר. גינה ששופעת צמחים וגדלה על קיר בלב ליבה של העיר הגדולה, הינו מראה משובב נפש.  גנן שמגיע לתכנן קיר ירוק, חייב  להיות אמן בתחום הגינון. יש לתכנן היטב את הגינה האנכית, על פי השמש והצל הנמצאים במיקום חיצוני כגון בחצר או בגינות גג.

יש צורך בשימוש עם טכנולוגיות מיוחדות על מנת להקים קירות ירוקים. לרוב משתמשים עם צמחיה שהיא חסכונית במים.  ישנם משרדים, אשר מעוניינים לעצב קירות ירוקים בעיצוב מודרני ויש להכיל בצמחיה זו ובקיר עצמו אלמנטים מודרניים. יש משהו מעניין במשרד המעוצב באופן מודרני לבין  צמחייה טבעית הנמצאת בקירות של לובי חברות.

מעוף וחדות יצירה זה שם המשחק בהתקנת קירות ירוקים

חשוב לפנות רק למי שמומחה בכל סוגי העיצובים של הקירות הירוקים, אלמנטים נוספים, כגון מזרקות מודרניות עם תאורה ועיצוב בקווים גיאומטריים. ניתן לבחור את העיצוב של הגינות באמצעות אדריכל נוף או גנן אשר מתמצא היטב בתחום ויש לו ניסיון של שנים בעיצובים שונים של קירות אנכיים, הכוללים גם עיצובים מודרניים. גנן, המגיע לתכנן קירות ירוקים חייב שתהיה לו חדוות יצירה ומעוף. יש גננים ואדריכלי נוף, שהקמת גינה אנכית, מהווה עבורם אתגר. ניתן לבחור סגנון מודרני יותר, כמו למשל גן בסגנון יפני, טרופי, מודרני פורמלי סגנון ארץ ישראלי ועוד.

כאשר מתכננים קיר אנכי על גג של דירה, יש להתחשב בעומס של הקיר ורק איש מקצוע המתמחה בכך, יוכל לדעת. יש להתחשב בכל האלמנטים הנמצאים סביב, לפני התכנון של קירות ירוקים כך שהעיצוב יתאים לכל האלמנטים.  אם ראיתם גינה אנכית, שמצאה חן בעיניכם, פשוט צלמו אותה והראו אותה למי שמתכנן להתקין אותה.

בניית קירות ירוקים במשרד בשילוב עם קירות זכוכית

בחדרי ישיבות, כאשר ישנם קירות זכוכית, קיר ירוק, יכול להוות תוספת מרהיבה ועיצוב מדהים. ניתן למצוא צמחי צל המתאימים לתוך המשרד או הבית.  הטיפול בגינה אנכית הוא מינימלי ולכן, רבים מעוניינים בכל היתרונות של קיר ירוק. החיסכון במים בשיטה זו הוא רב, היות והמערכת הנמצאת על הקיר הירוק, ממחזרת את המים העודפים, כך שאף טיפת מים אינה הולכת לאיבוד. מדובר בעצם, במערכת הידרופונית שצורכת כמויות מים מועטות.  שילוב כזה, ניתן למצוא גם בבתי מלון ומקומת ציבוריים, כגון עיריות או מועצות שהמעוניינות כי הבניין ייראה מעוצב ומיוחד כאשר קיר ירוק נצא בסמוך למזרקת הכניסה בבניין .