משלוחים חינם

עיצוב לובי עם צמחיה מלאכותית

בפעם הבאה שאתם נכנסים לבניין קחו דקה להתרשם מקירות הלובי ולהיכנס לאווירה
המקום שאנחנו נכנסים אליו בכל בניין יוצר את הרושם הראשוני שלנו מהחברה ואף יותר מכך. לפעמים אנחנו לא מודעים עד כמה אנחנו מושפעים מהמראה ומהאווירה ששורה עלינו בגלל העיצוב של הלובי, וכל זה מלווה אותנו פנימה לתוך הבניין. כל מעצב פנים ואדריכל שיודע היטב מהו תפקידו של הלובי מתאים אותו לשוכני בניין המגורים או המשרדים, ובהתאם לכך מנסה להשרות על האנשים הנכנסים למקום את התחושה שהגיעו למקום הנכון מבחינתם.

הכוונות של מעצבי הפנים בעיצוב אמירה ברורה ניכרות בעיצוב אם הוא מודרני או קלאסי, יוקרתי או עממי, שהוא רוצה לשדר משהו הן לנוכחים והן למבקרים במקום. זוהי גם החשיבות הרבה כל כך שיש לעיצוב הקירות שמקדמים אותנו בלובי כשאנחנו מרימים עיניים ונתקלים בהם מולנו. אם זהו בניין שבו אנחנו מתבקשים לחכות כמה דקות לפני שנוכנס פנימה, על אחת כמה וכמה שהקיר הזה חייב להיות נכון ומקדם פנים. זוהי הסיבה שבגללה כל כך הרבה מעצבים בוחרים ללובי קירות שמשרים רוגע ונינוחות וללא גודש בעיניים של עודף מוטיבים.

עיצוב קירות ירוקים ללובי

אחד מהעיצובים המעניינים ביותר שאנחנו נתקלים בהם בשנים האחרונות הוא עיצוב קירות ירוקים ללובי וגם למשרדי בפנים. הקירות הירוקים, כשמם כן הם, מצטיינים במפלי צמחים שחלק יכולים להיות חיים וחלקם חנוטים או מלאכותיים. המבחר העצום שקיים היום לכל מי שרוצה להתהדר בקיר ירוק ומלא חיים כזה בעיצובים מעניינים יכול לנוע בין שימוש במוצר שנקרא דקומוס, צמחים שעברו חניטה ולכן הם נראים חיים לגמרי אבל אקולוגיים ואינם צורכים מים, לבין צמחייה חיה שאכן נתלית בקירות האלה וצורכת עדיין הזנה והשקיה, ולבין צמחים מלאכותיים באיכות גבוהה מאוד, שמדמה צמחים טבעיים ויכולה להגיע בתצורות שונות ורבות. כולם יכולים להיות על הקיר לחוד או ביחד, בשילובים מעניינים של עיצובים. הרי כמספר האפשרויות שיש בטבע כך גם מספר העיצובים שאפשר לעצב עם צמחייה לקיר ירוק. זה חייב לקחת בחשבון את העדפות המקום והתנאים שלו כמו אור ואוויר, וגם את התפקיד שלו ועד כמה התחזוקה בבניין יכולה לעמוד בכך.

יתרונות הקירות הירוקים

יתרונות קירות הירוקים ידועים ומתחילים בכך שאין אדם שלא יירגע מיד ולבו יתרחב למראה המרהיב של צמחייה שמכסה קירות שלמים. זה כמעט בלתי נתפס איך אפשר לחקות את צורת הטיפוס של צמחים והתפשטותם בטבע על קירות כאלה ולכן כאשר בונים קירות ירוקים בלובי של בניין משרדים המראה מפתיע וגם מרכך את התחושה שנכנסים לבניין משרדים קר ומנוכר או לפירמה גדולה מאוד שהולכים בה לאיבוד. הקיר הירוק משמש מעין נקודת אחיזה ועידוד שמראה שהחיים זורמים בטבעיות ובנינוחות גם במשרדים כאלה.

השימוש בקיר ירוק הוא לא רק אסתטי מאוד ומרגיע מיד את העובדים והמבקרים, אלא הוא גם משמש במקרים רבים חציצה מבודדת של הרעש מבחוץ שלא נכנס פנימה. כך אפשר גם להשתמש בו בין משרדים ולהפחית את רמת הרעש גם בחללים פתוחים ומחולקים לקוביות פתוחות. זהו גם מבודד תרמי מצוין שעוזר מאוד לווסת היטב את רמת הטמפרטורה של המיזוג או ההסקה בתוך הבניין, ולכן הוא גם חסכוני ואקולוגי גם כאשר הוא עשוי מצמחים מלאכותיים. היתרונות קיימים גם כאן כשאין צמחים חיים.

קירות מעוצבים ומתוחזקים

לפעמים הכי טוב להקל על התחזוקה של הבניין ולכן צמחי דקומוס שאין צורך לתחזק גם מקילים מאוד על מנהלי הבניין לספק את המראה מבלי לצרוך מים ודשנים רבים. בצמחים כאלה כל מה שצריך לעשות זה לקבוע את העיצוב והפורמט ולהחליט אם מוסיפים את הלוגו למוטיבים הרבים שאפשר לשלב בהם, ובכך גם להבטיח קיר ירוק ועדכני לגמרי.

החניטה עצמה היא אקולוגית ורבגונית במובן הזה שאפשר להשתמש בה גם כחיפוי דקורטיבי בכל מקום ולא רק בלובי, לתרות ולריהוט וליצור מחיצות אקוסטיות בתוך חלל העבודה עצמו משום שהוא באמת מתאים בקלות לכל המקומות האלה. כשבוחרים בצמחייה מלאכותית אפשר לשלב גם גזרי עץ ואבנים או טחב שמכסה שטחים נרחבים ולהגביר את האפקט של הירוק המתפשט על הקיר. התוצאה נראית בכל מקרה טבעית לחלוטין ומרגיעה מאוד.