משלוחים חינם

עיצוב משרד ביופילי (משולב טבע)

שיפור התפוקה ושיתופי הפעולה בין העובדים מהווים אף הם גורם חשוב בבחירה לעבור לעיצוב משרד חכם – כזה המאפשר את הנוחיות המירבית בסביבת העבודה – הן פיזית והן רגשית, והחברות הראשונות שקלטו את התנועה ושינו את עיצוב משרדיהן וצורת העבודה זכו בעובדים מוכשרים מרוצים, ששמחים להישאר איתם.

עיצוב משרד שונה

מתוך הבנה של שוק העבודה התחרותי והחשיבות של שימור עובדים, נוצרו אסכולות שונות של עיצוב משרד. חברות החלו לספק לעובדיהן עמדות עבודה ניידות, פינות נמנום, חדרי כושר, קפה משובח וכיבוד איכותי בחינם, אפילו פגישות עבודה המתבצעות בחוץ תוך כדי טיול. כל זה טוב ויפה, אבל לא מספיק. כדי שהעובדים יהיו מרוצים ובריאים יותר חשוב לבנות עבורם סביבת עבודה נעימה ובריאה המשרה אווירת רוגע, שמחה ויצירתיות.

להרגיש את הטבע בתוך המשרד

ביופיליה היא הדחף האנושי לחיבור עם הטבע. התחושה הניתנת מהליכה יחפה על חוף הים, או התבוננות בעלים הנושרים בסתיו, או הריח של הדשא בקיץ. יכולים לדמיין עיצוב משרד שנותן את התחושה הזאת כל היום? זה בדיוק הרעיון העומד מאחורי עיצוב משרד ביופילי.

עיצוב משרד ביופילי מתבטא בכמה אלמנטים:

  • צמחים צמחים ועוד צמחים – שילוב צמחייה בסביבת העבודה היא אבן היסוד של עיצוב ביופילי. צמחים נותנים תחושת חיים, ריח טוב, הם מייצרים חמצן, ופשוט עושים טוב על הלב.
  • תאורה – מחקרים מצביעים על התאוששות פסיכולוגית ופיזיולוגית מהירה יותר בזמן חשיפה לאור יום טבעי. חלק גדול מהדיכאון שמלווה אחוז נכבד מעובדים במשרדים “רגילים” נובע מהיעדר אור שמש. עיצוב משרד ביופילי לוקח את זה בחשבון ומספק אור יום ככל שניתן, בהתאם לתנאי המשרד.
  • טמפרטורה – במקום מזגן שנושב כל יום כל היום, המשרד מעוצב בצורה שמאפשרת פתיחת חלונות כשנעים בחוץ, וחימום או קירור רק במידת הצורך. חסידי העיצוב הביופילי מאמינים גם בהנגשת מרחבים חיצוניים כמו מרפסות וגגות והפיכתם למקומות עבודה אופציונליים.

החופש לבחור

אחד החסרונות הבולטים ביותר במשרדים מסורתיים הוא שהם אינם מספקים חופש בחירה לעובדים. הטמפרטורה קבועה על ידי מזגן, שולחן העבודה קבוע באותו מקום, ואין ברירה אלא לעבוד באותה צורה כל היום. עיצוב משרד ביופילי בא לתת מענה גם לבעיה הזאת. המשרד כולל חללים בגודל שונה, בעיצוב שונה בעלי צמחייה שונה ותאורה אחרת, ונותן לעובדים דינמיות ביום העבודה, מה שמפחית עייפות ומגביר יצירתיות ופרודקטיביות.