משלוחים חינם

גינה מלאכותית או גינה טבעית?

אחת הנאות הבוקר של אנשים רבים, זו ההנאה של הדקות הראשונות האלו של היום, כששותים כוס קפה בגינת הבית או בגינת המשרד. הרגעים האלו חשובים לגוף ולנפש, ובמקרים רבים גם מקימים גינות בכדי לאפשר לילדים הקטנים של הבית מרחב משחק והתרוצצות. הקמת גינות נוי יכולה להתבצע באמצעות צמחייה מלאכותית, באמצעות עצים אמיתיים, דשא סינטטי ועוד. במקרים רבים, הקמת גינה אמיתית תהיה עדיפה עשרות מונים על פני גינה מלאכותית, אך יש לקחת בחשבון את נושא התחזוקה של הקמת גינה אמיתית בביתכם או במשרד.

הקמת גינה אמיתית או מלאכותית, מה עדיף?

ברוב המקרים, יהיה מומלץ להסתייע בשירותי גננים מומלצים ומקצועיים, כאלו המכירים את סוג הצמחייה ומסוגלים לטפח את גינתכם בצורה שקוסמת לכל עין ומבט. אם כן, אחד היתרונות המשמעותיים כאשר בוחרים להקים גינה מלאכותית, הוא בכך שנושא התחזוקה כמעט יורד מהפרק לגמרי. נכון, גם גינה מלאכותית צריך לתחזק, אך אין ספק כי מדובר בתחזוקה שונה לגמרי מאשר תחזוקת גינה אמיתית. זכרו תמיד שישנם גם צמחים רב עונתיים, אך בפעמים רבות אנשים מעדיפים להחליף את סוג הצמחייה בעונות השונות. אם תבחרו לטפח צמחים רב עונתיים בגינתכם, הרי שהצלחתם לקזז מעט מהתחזוקה של הגינה. במקרים אלו, פחות תידרשו לעסוק בהחלפת צמחים ופרחים.

דשא סינטטי או דשא רגיל?

התקנת דשא סינטטי היא גם אופציה שעשויה להיות מומלצת, ואין ספק שנושא התחזוקה במקרה זה של התקנת דשא סינטטי כמעט ולא קיים. במילים אחרות, דשא סינטטי יאפשר לכם לשכוח מחשבון מים גדול בעקבות השקיה וגם מהדברה.  אמנם לא תצטרכו להדביר את הדשא ולתחזק אותו או להשקות, אבל בהחלט תרגישו בהבדל כלשהו בתחושתכם. לחלקנו התחושה של מגע הדשא הסינטטי פחות תפריע ולחלקנו יותר, כך שיש לבדוק בעצמכם סוגי דשא סינטטי שונים ואת תחושתם כנגד הגוף.

עיצוב גינה המשלב צמחייה חיה עם חומרים סינטטיים

גנן מומלץ להקמת גינות אמיתיות בדרך כלל יעדיף לעבוד עם דשא אמיתי וצמחייה אמיתית, למרות שניתן גם לאתר גננים מומלצים שיוצרים גינות המשולבות באלמנטים סינטטיים וגם בצמחייה חיה.

בשורה התחתונה, הקמת גינה אמיתית אמנם תעלה יותר כסף בטווח הארוך, אך זו עדיין בחירה פופולרית מאוד. עיצוב גינה למשרד או לבית נעשה על ידי מעצבי גינות, או בשמם השני: גננים איכותיים. יחד עם זאת, גם תמיד אפשר להתעניין לגבי שירותיהם של אדריכלי נוף ומעצבים