נגישות האתר

  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

קצת מידע על צמחיה מלאכותית

צמחיה מלאכותית

קצת מידע על צמחיה מלאכותיתבשנים האחרונות, ישנה מודעות הולכת וגוברת לנושא איכות הסביבה- מושגים כמו "מחזור", "חיבור לטבע" ו"התחממות גלובלית", שבעבר היו נחלתם של "משוגעים לדבר" ותו לא, הפכו למונחים שמעצבים את חייהם של אנשים רבים. במסגרת הרצון להתחבר אל הטבע ולהכניס פן אקולוגי יותר לחיים שלנו, הולך וגובר השימוש בצמחיה מסוגים שונים. למרות שצמחיה טבעית היא בעלת יתרון אקולוגי חשוב (של קליטת הפחמן והוצאת חמצן), גם צמחיה מלאכותית יכולה לתרום לעיצוב נאה יותר של הבית או המשרד ולאיכות החיים של מי ששוהה סביב הצמחיה. הצמחייה מגיעה במגוון גדול של סוגים וצבעים, כשהאיכות הגבוהה בה הם מיוצרים הופכים אותם לדומים מאוד לצמחים האמיתיים.

 

הכנסת קירות צמחייה

אפשר להכניס למשרד או לבית צמחיה מלאכותית בגדלים שונים. מנגד, אפשר גם להכניס קירות ירוקים בעלי צמחים אמיתיים. קיר ירוק, כשמו כן הוא מדובר בקיר שלם (או בחלק ממנו) שמכוסה בצמחייה מסוגים שונים. צורת הגידול בקיר ירוק היא שונה מכל צורת גידול אחרת של צמחים במבנים: בעוד שצורת הגידול הסטנדרטית של מספר צמחים היא גידול אופקי (על פני אדמה או אדנית), כאן, צורת הגידול של הצמחים היא אנכית. צורת הגידול הזו מצריכה מומחיות בנוגע להתקנת הקיר במשרד ולסוג הצמחים שיכולים להישתל בקיר מהסוג הזה.

שיקולים בבניית קיר ירוק

כאשר מכניסים קיר ירוק למשרד, צריך להתחשב בכמה פרמטרים. קודם כל, חשוב לדעת האם הקיר מותקן בתוך המבנה או מחוצה לו. לשאלה הזו ישנה השפעה בנוגע לסוג הצמחים שאפשר לשתול בקיר אם הקיר הירוק הוא קיר חיצוני, הרי שמדובר בקיר שחשוף יותר לשמש ולגשם והצמחים שנשתלים שם צריכים להתאים לחשיפה מוגברת לשמש. מנגד, אם נתקין את הקיר בתוך המשרד, הצמחים צריכים להיות מותאמים לחשיפה חלקית או מצומצמת לאור שמש. השקיית צמחים בצורה אנכית מצריכה הבנה נכונה של צרכי הצמחים מבחינת כמות המים הנדרשת ואיכותם והתקנה נכונה של מצע הגידול וההשקיה בהתאם לכך. ככל שלחברה יש יותר נסיון בהתקנת קירות ירוקים, כך היא תוכל לדייק יותר בפרמטרים החשובים הללו.