נגישות האתר

  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

מעצבים גינה בעצמכם? הצטיידו בציוד איכותי

הגינה שלכם יכולה להפוך לפינה קסומה ומתוכננת היטב אם תקדישו זמן ומשאבים לתהליך המאתגר של העיצוב והתכנון. את הביצוע והבנייה תוכלו להעביר לידיים מיומנות של איש מקצוע או לנצל את הידיים הטובות והכישרון הטכני שלכם ולעצב את הגינה בכוחות עצמכם.

בעזרת ידיים טובות, ציוד איכותי וכלי עבודה שונים כמו מסור חשמלי, מברגה, מקדחה ועוד תוכלו לבצע את העבודות השונות ביעילות ובמהירות.

הדרך מתחילה בתכנון ועיצוב

ראשית תכננו את שילוב האלמנטים העיצוביים בגינה, פרגולה, דק, פינות ישיבה, מטבח חיצוני ואחר כך החליטו על העיצוב הסביבתי. תכננו את המיקום והעיצוב של הצמחייה כך שתשתלב באופן הרמוני עם העיצוב הכולל ואחר כך תיגשו לבחירת הצמחייה שתרצו לשתול לפי הסדר הנכון שיהלום את העיצוב שבחרתם.

אם אתם רואים בעיני רוחכם את גינת החלומות שלכם, כדאי להעלות את התוכנית על הכתב בעזרת שרטוטים שיתנו לכם את אזורי הגינה, את הפרופורציות והמוטיבים עליהם החלטתם בשילוב הרמוני ויוצא דופן עם האלמנטים המעוצבים.

כאשר אתם בוחרים צמחיה, הקדישו מחשבה מוקדמת לבחירתה לפי הרמוניית צבעים, עונתיות וחשבו מראש על כל מה שכרוך בתחזוקה השוטפת לכל אלמנט בגינה.

כלי עבודה מתאימים

כדי להגיע לתוצאות הרצויות בגינה שאתם מעצבים כדאי להצטייד בציוד איכותי אשר מתאים לאופי העבודה שהחלטתם לבצע ובמספר כלי עבודה אשר נחוצים כמעט בכל פרויקט ועבודת "עשה זאת בעצמך". ישנן מספר חברות מובילות בענף כלי העבודה וציוד הגינון ורצוי לבחור באחת מהן. זכרו כי עיכובים ותקלות בציוד יכולים להוציא את הרוח מהמפרשים ולכן כדאי להקדים תרופה למכה.

עבודות נגרות

בכל פריט שתרצו לבנות ולעצב בעץ, מעציצים וערוגות ועד רצפת דק תזדקקו למסור איכותי לניסור וחיתוך לוחות עץ באופן מדויק. אם אתם מתכוונים לרכוש מסור חשמלי, צריך לשים לב שיהיו לו פונקציות המתאימות לטיפול בעץ מבחינת התאמת המהירות ועומקו של החיתוך לכל סוגי העץ, קשים או עדינים.

שני סוגי מסורים המתאימים לעבודה בעץ הם מסור מסוג גרונג ומסור שולחני. בכלי עבודה חשמליים כדאי להשקיע במותג איכותי שיבטיח עבודה יעילה, קלה ותוצאות מרהיבות. בנוסף, תזדקקו לכלי עבודה המיועדים להברגה, קידוח וחיבור החלקים.

עבודות גינון

כאשר מגיע הזמן לשתילת עצים, פרחים וצמחייה ניתן להשתמש במספר כלי גינון ידניים נפוצים, שיהיו שימושיים גם לאחר מכן במידה ותחליטו לבצע בעצמכם את עבודות האחזקה השוטפות בגינה. מדובר בכלים ידניים כמו את חפירה, מעדר, מגרפה, צינור השקיה, מספרי גיזום, כפות שתילה, מריצה ועוד.

אם מדובר בעבודות גינון בהיקפים גדולים במיוחד אם הצמחייה ענפה וסבוכה ויש הרבה עצים, כדאי לשקול רכישת מסור חשמלי איכותי לסיוע בגיזום ענפים וצמחייה ממקומות גבוהים.

כלי עבודה כלליים

בנוסף למסור חשמלי תזדקקו לכלי עבודה אוניברסליים שהם פריט חיוני אצל כל חובב עבודות בשיטת "עשה זאת בעצמך":

●       מקדחה או פטישון. אלה בדרך כלל כלי עבודה חשמליים המקלים על עבודות קידוח, תליית חפצים, חיבור והצמדה.

●       מברגה חשמלית. להברגה וחיזוק של ברגים, בעבודות גדולות יעיל יותר להשתמש במברגה חשמלית מהירה שמקצרת את זמן העבודה ומקלה עליה. מברגות מוצעות על ידי היצרנים גם כחלק מסט של מקדחה ומברגה.

●       כלי עבודה ידניים ואביזרים שונים. כמו מברג ידני, ברגים, מסמרים, דיבלים, 

לסיכום, כאשר אתם מעצבים גינה בכוחות עצמכם אתם עומדים בפני עבודה מורכבת מאד. תכנון מדוקדק ושימוש בציוד איכותי יכולים לסייע, לייעל ולקצר את זמן העבודה.