נגישות האתר

 • ניווט בעזרת מקלדת
 • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
 • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
 • פונט נגיש
 • AAA
 • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
 • נוסף לסל קניות:

טיפים לעיצוב הגינה

כל החורף ישבתם בבית ואפשרתם לגינה שלכם לצמוח פרא, ועכשיו כשהקיץ בפתח ואיתו ימים חמים ונעימים, אתם מביטים בג'ונגל שצמח לכם מעבר לדלת ומפחדים לצאת? אספנו עבורכם חמישה טיפים לעיצוב הגינה כדי שיהיה לכם נעים לצאת אליה בכל ימות השנה.

 1. ציוד

לא הכל אפשר, או כדאי, לעשות בידיים חשופות. אז להלן רשימת הכלים שצריך בכל גינה: מגרפה, מזמרה, מעדר. לא כל כך נורא נכון? מגרפה תעזור לכם להיפטר מעלים שנשרו או עשבים שמציקים לכם בזווית העין, מזמרה תשמש אתכם לחתוך ענפים קטנים וסוררים או פרחים שנבלו, ומעדר לא רק שיאוורר לכם את הקרקע לקראת שתילים חדשים שתשתלו, הוא גם יעזור לכם בשלב המעצבן הבא:

 

 1. ניכוש עשבים

לא חייבים לנכש אותם, אבל הם עלולים לגנוב לצמחים היפים שאתם עומדים לשתול את כל המים, וחבל. את הניכוש אפשר כמובן לעשות ידנית, אבל תצטרכו כפפות טובות שישמרו על עור הידיים משלפוחיות ושריטות לא נעימות.

 

עכשיו כשהגינה שלכם ריקה מעשבים ומוכנה לטיפוח מחודש אתם בטח חושבים "יאללה! נתחיל לשתול בטירוף", אבל רגע... קודם כל תוציאו עפרון ודף, כי אנחנו הולכים לצייר.

 

 1.  סקיצות

אתם לא חייבים להיות אדריכלי נוף כדי לדמיין את גינת החלומות שלכם. קחו דף ועפרון ושרטטו לכם בגסות איך הייתם רוצים שהגינה תראה: האם יהיה שביל? מה לגבי עצי פרי? אולי גדר חיה, או בריכת דגים? זה המקום להתפרע ולחשוב על מה בעצם אתם רוצים להפיק מהגינה. האם היא מיועדת לאירוח, למשחק ילדים, או כמקום לכלב להתפנות? אל תסתפקו בסקיצה אחת. נסו שילובים שונים של האלמנטים שאתם רוצים בגינה – רק ככה תוכלו לראות את הדברים לפני שהזיז ולשנות יהיה כאב ראש.

 

 1. אור וצל

דבר אחרון לפני שעוברים לצמחים. אם החלטתם שאתם מעוניינים לשבת בגינה מדי פעם, תעצמו את העיניים ותדמיינו יום קייצי בישראל. כמו שאתם כבר מבינים, צריך לחשוב על פתרון הצללה כלשהו. אתם יכולים לשתול עצים לא נשירים שיעשו לכם קצת צל, או לבחור שמשיות לגינה שיכולות להיות אלמנט עיצובי מעניין בין הצמחים היפים שלכם.

 

 1. בחירת הצמחים

סוף סוף הגענו לחלק הכיפי – בחירת הצמחים. אם אתם מדמיינים גינה מודרנית ונקייה, בחרו בצמחים שגדלים בצורה "מסודרת", סימטרית באופן יחסי, אבל קחו בחשבון שבסוף היום עדיין תצטרכו לגזום אותם מדי פעם. אם אתם רוצים גינה פראית יותר, בחרו בצמחים שמצריכים גיזום פחות תדיר וירקיעו לגבהים שונים. אולי אתם בכלל מאוהבים במדבר ורוצים גינה שכמעט ולא מצריכה השקייה? גינות סוקולנטים וקקטוסים מאוד טרנדיות, חסכוניות במים וקלות לתחזוקה, שכן מדובר בצמחים שלא דורשים הרבה.

 

אל תתביישו להתייעץ עם גנן מקצועי או אפילו עם אנשי המשתלה הקרובה לביתכם לגבי הצמחים שיתאימו בצורה הטובה ביותר לאזור בו אתם גרים ולעונות השנה. וטיפ קטן אחרון – נסו לתכנן את הצמחים בגינה כך שיפרחו בעונות שונות, ותוכלו ליהנות מגינה יפיפייה במשך השנה כולה.