נגישות האתר

  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

הטרנד העיצובי החדש

קירות ירוקים - חלום שכולם מעוניינים להגשים

מי שאינו מכיר את הדבר החדש הבא בתחום הגינון, אז כדאי כי יתעניין לגבי קירות ירוקים. מדובר על צמחיה טבעית, הצמחת על קיר אנכי. תכנון אקולוגי, הינן מילות המפתח בתחום הסביבה הירוקה. השיטה של קירות ירוקים, התפתחה באירופה לפני כעשור ורק לפני כמה שנים, היא הגיעה לארץ. ניתן לגדל, כל צמח שגדל בצורה אופקית. השיטה החדשנית שפותחה בתחום הקיר הירוק, תוכננה על מנת לספק את כל הדרוש לגדילה בריאה של הצמחים לטווח הארוך. הקיר הירוק, בנוי באופן מודולרי של מצעי שתילה המאפשרים תנאי גידול של שתילה צפופה, אגירת מים וגמישות בעיצוב הרצי על כל אחד המעוניין בהתקנה של קיר ירוק.

היתרונות של קירות ירוקים

הטרנד העיצובי החדשהיתרונות של התקנת קירות ירוקים הם רבים ויעילים והרי חלק מהם:

- ניתן להתקין קיר ירוק, גם כחיפוי חוץ או חיפוי פנים.
- מערכת ההתקנה והקיבוע הן פשוטות.
- תחזוקה מינימלית של הקיר הירוק.
- בידוד תרמי ושמירה על טמפרטורה אחידה והגנה מפני גשם או שמש.
- מפחית את זיהום האוויר במיוחד בשטחים אורבניים.

ניתן לשתול כל סוג של צמח על הקיר הירוק, אם שרכים, פרחים ואפילו קקטוסים. המגבלה היחידה היא כמות החשיפה לשמש. אם למשל יש שמש מלאה באזור הקיר, יש לשתול צמחים שדרושה להם שמש מלאה להתפתחות תקינה. יש לציין, כי המראה של קירות ירוקים, הינו מראה מרתק ושונה. על מנת שהקירות הירוקים לא יסבלו מכתמים, היות ואין להם חוצץ, השיטה של בנייה או התקנה של קיר ירוק היא שונה, יש להתקין יריעה גאו טכנית, אשר גם תשמור על הקיר וגם תסייע לצמיחה מהירה ונכונה של הצמחים השונים.

מי הגה את רעיון הקירות הירוקים?

סטנלי הארט וויט, הוא זה שהגה את הרעיון של הקיר הירוק. כבר בשנות ה-40. רק בשנת 2007 לערך, החלו להשתמש עם הרעיון של הקירות הירוקים בארץ. בשנים הראשונות, הקירות הירוקים, נראו במוסדות יוקרתיים ושדות תעופה, אך היום, ניתן למצוא הרבה אדריכלים שמשתמשים הרבה בקירות הירוקים, ומשתמשים בהם לעיצוב של גינות בבתים פרטיים, בתוך הבית, במשרדים ומוסדות ציבוריים. הבסיס של הקיר הירוק, הינו עציץ לכל דבר, אך העציץ בנוי אחרת ויכולותיו שונות מעציץ רגיל. לקיר הירוק, יש מבנה ייחודי שמאפשר לנו לגדל צמחים בצורה אנכית וייחודית. כאשר הטבע מעצב לנו את הבית והתוצאות של הצמיחה הן מהירות המראה של הגינה או הגג שלנו הוא מרהיב באמצעות התאמה ועיצוב נכון של הקיר הירוק.

לחצו כאן למידע נוסף על צמחיה מלאכותית במחירים ללא תחרות