נגישות האתר

  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

גינה אנכית על הקיר

גינה אנכית על הקירקירות ירוקים - גינה אנכית על הקיר

הטרנד החדש בתחום עיצוב הגינות תופס תאוצה יותר והכוונה היא אל קירות ירוקים. הקירות הללו, הם בעצם גינה  ענקית שהצמחייה בה, היא מטפסים למיניהם ועוד צמחים מסוגים שונים שיקשטו את הקיר בצורה מרהיבה. ישנם מעצבים רבים, הרואים בסוג זה של גינה כיצירת אמנות ואם תראו תמונות מאתרים, תבינו במה מדובר. גם אתם, יכולים לעצב במו ידיכם קירות ירוקים, אשר יגרמו לכם להתגאות בהם. תוכלו להגיע למשתלות לקבלת ייעוץ או שאם אתם מעוניינים לקחת בעל מקצוע בתחום הגינון שמתמחה בצמחייה ועיצוב של קירות אלה. בהרבה בתי מלון יוקרתיים או גני אירועים, ניתן כבר לראות את הגינות האנכיות על הקיר מה שגורם לעיצוב מרהיב וחגיגה בעיניים.

הרעיון הוא גאוני, שכן , מדובר בעציץ לכל דבר הוא אולי בנוי קצת אחרת, אך מדובר בכלי קיבול שממלאים באדמה, תערובת שתילה ושותלים בו את הצמחייה האהובה והרצויה לכם. ניתן למצוא בניינים רבים ברחבי העולם, שקירותיהם מקושטים בצמחים, מה שמקל על הנוף האורבאני וגורם לנו להרגשה נעימה יותר.

מה שלא עושה הטבע - עושה האדם

לקיר הירוק, יש מבנה ייחודי שמאפשר לבנות בו גינה אנכית. יש לבחור את המצחייה נכונה, על פי כמות השמש באזור הקיר וכך להיות בטוחים כי עיצוב הקיר יצליח באמצעות בחירה  נכונה של צמחייה. ניתן לשתול שרכים, קקטוסים, פרחים  תבלינים ועוד.  אם יש לכם גינה קטנה ואתם מעוניינים להוסיף לה צמחייה, או גינת גן, גינה שיכולה לקשט לכם היטב את המרפסת ולגרום למקום להיות מלבלב, פורח וירוק, אין כמו קירות ירוקים

קיר אקולוגי או קיר ירוק?

לקיר הירוק קוראים גם קיר אקולוגי. הכנת הקיר מתבצעת באמצעות לוח העשוי מפי וי סי בעובי של 5 ס"מ שמורכב על הקיר, אך למעשה זה היסוד שמחזיק את הצמחים. על הקיר, יש להצמיד כיסים מחתיכות בד וכל צמח מפתח את  שורשיו בכיסים אלה .דקורם היא אחת החברות המובילות בבנייה והקמה של קירות ירוקים והיא הוקמה כבר בשנת 1982, תוך התמחות בצמחים חנוטים וכן בצמחייה מלאכותית.