נגישות האתר

  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

איך לשדרג את הגינה במרפסת בקלות

יש לכם מזה כמה שנים גינה במפרסת? היא לא באמת נראית נעימה ומזמינה? שמתם לב לאחרונה שאתם בקושי יוצאים החוצה כי המקום הפך להיות סוג של מחסן שאינו פורח? אם כך, עכשיו זה הזמן לעצור ולחשוב מה תוכלו לעשות כדי לשנות את המצב. גינה במרפסת דורשת השקעה לא קטנה, אך החדשות הטובות הן שיש מספר טיפים לטיפוח ולשדרוג הגינה במרפסת בקלות. לדוגמא: שימו לב לאדניות שממלאות את המרפסת שלכם, כי יש היום אדניות מאוד צבעוניות ויפות. לכן, אם עד היום היו במקום רק אדניות לבנות, פשוטות וישנות, טוב תעשו אם תזרקו אותן ותיקנו אדניות חדשות.

 

שלבו תאורה יפה

 

עוד טיפ חשוב שנוכל לתת לכם בכל מה שנוגע לשדרוג הגינה במפרסת, זה לשלב תאורה מודרנית, חדישה ויפה. העניין הוא שאם תהיה תאורה במרפסת אתם תראו שתצאו החוצה גם בערב, אחרי שהשמש שוקעת, פשוט כי תוכלו לשבת ולראות הכול בעזרת התאורה. בנוסף לכך, אם עד היום לא היה לכם שולחן אוכל מסודר במרפסת, עכשיו זה הזמן הנכון לחשוב על הנתון הזה. אומנם זה נכון שאולי לא תבחרו לאכול בכל ערב בגינת המרפסת היפה, אך מצד שני, אם יהיה לכם שם שולחן אוכל זו לפחות תהיה אופציה שבאה בחשבון. אנחנו מאוד ממליצים לכם גם לבחור את הצמחים הכי יפים שיש, כי כמו שאתם יודעים, לא כל צמח מתאים לכל מקום. לכן בנקודה הזאת כדאי יהיה גם להתייעץ עם המומחים, כי הם יידעו להמליץ לכם, בהתאם למיקום המדויק של המרפסת שלכם, איזו צמחיה תגדל שם טוב יותר.

 

החשיבות של ניקיון המרפסת והגינה

 

כשמדברים על גינה במרפסת ועל השדרוג שלה, יש עוד נתון חשוב מאוד, והוא: הניקיון. אתם לא באמת יכולים לצפות שהגינה שלכם במרפסת תישמר יפה ומזמינה אם אתם לא מנקים אותה. לכן, בין אם מדובר על מרפסת עם גינה שהגישה אליה נוחה ובין אם אתם זקוקים לעזרה מקצועית בנושא, אנחנו ממליצים לכם לתת את הדעת גם על העניין הזה. הניקיון חשוב ביותר וכך גם הריסוס מפני מזיקים, והאמת היא, שחשוב גם להתחיל את טיפוח הגינה עוד היום. כדאי לדעת שגם בנושא בחירת החומרים שיגנו על הצמחים והפרחים יש מקום לפנות אל המומחים. העניין הוא שיש מגוון אדיר של חומרים בתחום הזה ואין כל טעם לבחור חומר שיהיה אגרסיבי מידי ומסוכן לסביבה.